Serwis      +48 87 429 56 56      serwis.kostrzewa.com.pl/      Pon - Pt: 7:00-20:00 | Sob - Nd - Święta: 10:00-16:00

Bociany pod skrzydłami KOSTRZEWY

Boćki to ulubione ptaki Polaków. Jesteśmy dumni z tego, że co czwarty bocian wraca na wiosnę do Polski. Będą miały gdzie wrócić wiosną boćki zaprzyjaźnione z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jasieniu. Ich dom został uratowany.

Bociany 1

 

 

Bociania para – Wojtek i Balbina od wielu lat mieszka i wychowuje pisklęta na dachu budynku ośrodka kultury w Jasieniu na ziemi lubuskiej. Ptaki najwyraźniej bardzo lubią ciepło, bo gniazdo najchętniej uwiłyby bezpośrednio na kominie. Nie pomaga budowanie platformy obok, bociany z uporem wracają na komin.

 

642e7702ed3b8_o_medium2

 

Gdy wiosną doszło do awarii pieca ogrzewającego ośrodek kultury, przy gnieździe zrobiło się szaro i „gorąco”. Na szczęście dymiący piec niezwłocznie odłączono. Dzięki temu bociany mogły w spokoju wychowywać trójkę młodych.

 

Bociany 4

 

Starego „kopciucha” zastąpiono nowoczesnym modelem kotła c.o. EEI Pellets marki Kostrzewa. Prace modernizacyjne, podłączenie i uruchomienie kotła o mocy 75 kW nastąpiło już po odlocie bocianiej rodziny. Nowy kocioł działa bez zarzutu. Kotły marki Kostrzewa efektywnie spalają pellet – ciepło uchodzi do grzejników, a przez komin jedynie śladowe ilości spalin. MGOK zyskał przyjazne środowisku ogrzewanie z certyfikatem unijnego ekoprojektu, a Wojtek i Balbina miejsce, gdzie wiosną znów dochowają się piskląt.   

Było

TAK BYŁO

Jest

TAK JEST OBECNIE

 

 

 

Fot. Arch. Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Jasienia „Jasieniaki”

Tegoroczne młode Wojtka i Balbiny

Fot. https://zary.naszemiasto.pl/