Serwis      +48 87 429 56 56      serwis.kostrzewa.com.pl      Pon - Pt: 7:00-20:00 | Sob - Nd - Święta: 10:00-16:00
Blog firmowy

Uwaga! Od 2020 roku brak dotacji do ogrzewania w domach nowo budowanych

Budujesz dom? Tylko w tym roku można jeszcze ubiegać się o dotację do zakupu i montażu urządzeń grzewczych w ramach programu rządowego "Czyste Powietrze”. Od roku 2020 takie dotacje zostaną wstrzymane dla domów w budowie.

Wszystkie pozostałe zasady programu pozostają niezmienne. Nadal będzie można ubiegać się o wsparcie do termomodernizacji i wymiany ogrzewania dla domów istniejących oraz będzie możliwość uzyskania preferencyjnej pożyczki do zakupu i montażu instalacji OZE.

 

                Skąd ta zmiana?

 

–  Od 2020 roku mają obowiązywać nowe wymagania dotyczące ogrzewania np. w przypadku kotłów na paliwa stałe – nowa norma uwzględniająca wymogi ekoprojektu – informuje pracownik jednego z wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. –  Od tego momentu  do obrotu handlowego wprowadzane będą jedynie urządzenia spełniające wymogi nowej normy. Jednym słowem, to co obecnie jest jeszcze nadprogramowe, stanie się powszechne i obowiązkowe, a rząd zaprzestanie finansowania tych urządzeń dla domów powstających, koncentrując na dofinansowaniu wymian przestarzałych kopciuchów. Jeśli jednak z jakichś przyczyn zapowiadane zmiany nie wejdą w życie – wszystko pozostanie po staremu.